skip to Main Content

Fadime UÇAR
Avukat

1990 senesinde Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Av. Fadime UÇAR, Ankara Barosu’na bağlı olarak stajını tamamlamasının akabinde Uçar Hukuk Bürosu’nda serbest avukatlığa başlamıştır. Ankara Barosu ve Türkiye Barolar Birliği Staj Kurulu’nda 6 yıl görev yapmıştır. Halihazırda Gayrimenkul Hukuku, Aile Hukuku, Miras Hukuku ve İş Hukuku özelinde daha çok özel hukuk alanında çalışmalar sürdürmektedir. Ankara Sivaslı Dernekler Federasyonu kurucu üyeliği ve başkan yardımcılığı, Sivas ili İmranlı Kültür ve Dayanışma Derneği başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuş, Ankara Barosu ve baro dışı hukuk derneklerinde çalışmalar yapmış ve halihazırda aktif olarak sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktadır.

Ahmet UÇAR
Avukat

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1990 senesinde mezun olan Av. Ahmet UÇAR, Ankara Barosu’na bağlı olarak stajını tamamlamasının ardından Uçar Hukuk Bürosu’nu kurmuş ve serbest avukatlığa başlamıştır. 1991 ile 2010 seneleri arasında Ankara Barosu’nda mesleki çalışmalara katıldığı gibi, baro dışında faaliyet gösteren hukuk derneklerinde de faaliyetlerde bulunmuştur. Meslek yaşamının başında daha yoğun olarak İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku ve Ceza Hukuku alanında avukatlık ve bilirkişilik yapmış olup, halihazırda yoğun olarak Ceza Hukuku, Ticaret Hukuku, Gümrük Mevzuatı ve İdare-Vergi Hukuku özelinde hukukun birçok alanında çalışmalar yürütmektedir.

Adar UÇAR
Avukat

Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni Yüksek Şeref Derecesi (Magna Cum Laude) ile bitiren Av. Adar UÇAR, lise öğrenimini International Baccalaureate müfredatı kapsamında burslu tamamlamıştır. Bilkent Üniversitesi Hukukta Kariyer Kulübü’nde sırasıyla Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. Rekabet Hukuku, Enerji Hukuku ve Blockchain üzerinde çalışmalarda bulunmuştur. Öğrencilik döneminde GazeteBilkent’te köşe yazarlığı yapmış ve Sine Qua Non hukuk dergisinde Rekabet Kurumu’nun Booking.com Kararı üzerinde bir makale yazmış ve Prof. Dr. Ejder Yılmaz ile istinaf sistemi hakkında bir röportaj gerçekleştirmiştir. Son olarak Türkiye’de Blockchain ve Kripto Paralar üzerine bir makale kaleme almıştır.

Duru ŞENKEÇECİ
Stajyer Avukat
Stj. Av. Duru ŞENKEÇECİ Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 14.06.2019 tarihinde onur öğrencisi (Cum Laude) olarak mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından 30.07.2019 tarihinde Ankara Barosu’nda avukatlık stajını başlatmıştır. 3 aylık yasal stajın ardından Uçar Hukuk ve Danışmanlık Bürosu’nda çalışmaya başlamıştır. Atılım Üniversitesi’nin düzenlemiş olduğu Hukukta Kariyer Forumu etkinliklerine katılmıştır. Ankara Barosu’nun düzenlediği Uzlaştırmacı Eğitimi’ni tamamlayarak Eğitim Katılım Belgesini almaya hak kazanmıştır.

Cemre Belçim GÖLBAŞI
Stajyer Avukat

Stj. Av. Cemre Belçim GÖLBAŞI, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 09.09.2019 tarihinde mezun olmuştur. 22.10.2019 tarihinde yasal stajına Ankara Barosu’nda başlamış olup, Uçar Hukuk ve Danışmanlık Bürosu’nda stajına devam etmektedir. Eğitim hayatı devam ederken hukuk dergilerinde özellikle İnsan Hakları Hukuku, Hukuk Sosyolojisi ve Felsefesi alanlarında yazıları yayımlanmış ve bildirilerini sunduğu TBB Uluslararası Kadın ve Hukuk Sempozyumu’nda, 8. Hukukun Gençleri Sempozyumları Dizisi’nde konuşmacı olarak yer almıştır.