Ekibimiz

Ortaklar

Ahmet UÇAR

Kurucu Ortak

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1990 senesinde mezun olan Av. Ahmet UÇAR, Ankara Barosu’na bağlı olarak stajını tamamlamasının ardından Uçar Hukuk Bürosu’nu kurmuş ve serbest avukatlığa başlamıştır. 1991 ile 2010 seneleri arasında Ankara Barosu’nda mesleki çalışmalara katıldığı gibi, baro dışında faaliyet gösteren hukuk derneklerinde de faaliyetlerde bulunmuştur. Avukatlık mesleğinde 30. yılını tamamlamıştır

Adar UÇAR

Ortak Avukat

Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni Yüksek Şeref Derecesi ile bitiren Av. Adar UÇAR, lise öğrenimini International Baccalaureate müfredatı kapsamında burslu tamamlamıştır. Hukukun birçok alanında panellere konuşmacı olarak katılmıştır. Halihazırda Fenerbahçe SK Kongre Üyesi, Hukukçu Fenerbahçeliler Derneği (HUFEDER) üyesi, Ankara Fenerbahçeli İş İnsanları Derneği (AFİDER) Yönetim Kurulu üyesi görevlerini sürdürmektedir. Türkiye’nin ilk online spor hukuku dergisi Legum Sports’u kurmuştur.

Avukatlar

Avukat

Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2022 senesinde mezun olan Avukat Nurhan Ayça Atalay, Ankara Barosuna bağlı olarak stajını tamamladıktan sonra Uçar Hukuk Bürosu bünyesinde avukatlığa başlamıştır.
Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde eğitimine halen devam etmektedir. Lisans eğitimi sırasında Hukukta Gelişim ve Kariyer Topluluğunda yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Üniversite hayatı ve staj döneminde çeşitli eğitimlere katılmış, özellikle Bilişim Hukuku ve Marka Patent hukuku alanlarında çeşitli sertifikalara sahiptir. Orta seviyede İngilizce bilmektedir. Bunların yanı sıra hayvan hakları konusunda gönüllü hukuk danışmanlığı yapmıştır. Ayrıca ilkokul yıllarından itibaren almış olduğu eğitimler neticesinde amatörce keman ve piyano çalmaktadır.

Stajyer Avukatlar

Pelinsu AYTEKİN

Stajyer Avukat

Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2023 yılında mezun olmuştur. Ağustos 2023’te Ankara Barosunda yasal stajına başlamıştır. Lisans eğitimi sırasında aktif olarak pek çok etkinlikte ve toplulukta yer almıştır. Aynı zamanda eğitim süresi zarfında gönüllü stajlar yapma imkânı da bulmuştur. Orta seviye İngilizce bilmektedir. Sinema, tiyatro, konser gibi aktiviteleri de ilgiyle takip etmektedir.

Baver UÇAR

Stajyer Avukat

Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2023 yılında mezun olmuştur. Kasım 2023 tarihinde Ankara Barosu’nda avukatlık stajına başlamıştır. Lisans eğitimi sırasında Atılımcı Hukukçular Topluluğunda yönetim kurulu üyesi olarak çalışmış, Atılım Üniversitesi Dans Topluluğu ile birlikte Üniversiteler Arası Dans Yarışması’nda Atılım Üniversitesi’ni temsil eden ekip içerisinde yer almıştır. Eğitim süresi boyunca çeşitli bürolarda ve Kamu Denetçiliği Kurumu’nda stajyer olarak çalışmıştır. İki yıl boyunca Koç Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde okumuş, bu dönemde IEEE Koç Öğrenci Topluluğunda Genel Kurul üyeliği yapıp sayısız etkinlikte etkinlik sorumlusu olarak çalışmıştır. 17 yılı aşkın bir süredir yarı profesyonel olarak kayak yapmaktadır.

Ahmet Oğul AKSOY

Stajyer Avukat

2018 yılında TED Ankara Koleji’nden, 2023 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Eylül 2023 tarihinde Ankara Barosu’nda avukatlık stajına başlamıştır. Lisans eğitimi sırasında aktif olarak Bilkent Law Community topluluğunda ve birçok etkinlikte yer almıştır. Öğrenim süresi boyunca çeşitli birçok büroda yaz stajı deneyimi elde eden ve çeşitli sertifika programlarına katılan Stj. Av. Ahmet Oğul Aksoy, iyi seviyede İngilizce bilmektedir. Hukuk eğitiminin yanı sıra uzun yıllar boyunca basketbol oynamış ve piyano çalmıştır.