skip to Main Content

Ahmet UÇAR
Avukat

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1990 senesinde mezun olan Av. Ahmet UÇAR, Ankara Barosu’na bağlı olarak stajını tamamlamasının ardından Uçar Hukuk Bürosu’nu kurmuş ve serbest avukatlığa başlamıştır. 1991 ile 2010 seneleri arasında Ankara Barosu’nda mesleki çalışmalara katıldığı gibi, baro dışında faaliyet gösteren hukuk derneklerinde de faaliyetlerde bulunmuştur. Meslek yaşamının başında daha yoğun olarak İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku ve Ceza Hukuku alanında avukatlık ve bilirkişilik yapmış olup, halihazırda yoğun olarak Ceza Hukuku, Ticaret Hukuku, Gümrük Mevzuatı ve İdare-Vergi Hukuku özelinde hukukun birçok alanında çalışmalar yürütmektedir.

adar uçar

Adar UÇAR
Avukat

Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni Yüksek Şeref Derecesi (Magna Cum Laude) ile bitiren Av. Adar UÇAR, lise öğrenimini International Baccalaureate müfredatı kapsamında burslu tamamlamıştır. Bilkent Üniversitesi Hukukta Kariyer Kulübü’nde sırasıyla Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. Rekabet Hukuku, Enerji Hukuku ve Blockchain üzerinde çalışmalarda bulunmuştur. Öğrencilik döneminde GazeteBilkent’te köşe yazarlığı yapmış ve Sine Qua Non hukuk dergisinde Rekabet Kurumu’nun Booking.com Kararı üzerinde bir makale yazmış ve Prof. Dr. Ejder Yılmaz ile istinaf sistemi hakkında bir röportaj gerçekleştirmiştir. Son olarak Türkiye’de Blockchain ve Kripto Paralar üzerine bir makale kaleme almıştır.

merve demir

R. Merve DEMİR
Stajyer Avukat
Stj. Av. R. Merve DEMİR, İstanbul Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Eylül 2020’de mezun olmuştur. Aralık 2020’de Ankara Barosu’nda avukatlık stajına başlamasının ardından, Şubat 2021’de Hacettepe Üniversitesi Bilişim Hukuku Yüksek Lisansı eğitimine başlamıştır. Kadına Şiddet ve Cinsel İstismar konuları başta olmak üzere birçok etkinliğe katılmıştır. Yeditepe Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık eğitimi sırasında ‘Microexpressions’ alanına yönelmiş, halen bu eğitimlerine devam etmektedir. 3 yıldır amatör olarak keman çalmaktadır.

ala nur altuntaş

Âlâ Nur ALTUNTAŞ
Stajyer Avukat
Stj. Av. Âlâ Nur Altuntaş, Eylül 2020 tarihinde Ufuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından Ekim 2020 tarihinde Ankara Barosu’nda avukatlık stajına başlamıştır. Öğrencilik döneminde International Criminal Court tarafından düzenlenen Moot Court Yarışması (ICCMCC) ’na katılmıştır. Ayrıca eğitim hayatı süresince 8 yıl boyunca lisanslı bir şekilde basketbol oynamıştır. European Law Students Association Ankara (ELSA) ve Tema Vakfı üyesidir. Kişisel Verilerin Korunması ve Moda Hukuku gibi alanlarda düzenlenmiş olan sertifika programlarına katılmıştır.