TEBLİĞ: İthalatta Gözetim Uygulanmasına İlişkin 2015/8 Sayılı Tebliğ’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ Yayınlandı

Yazar

Uçar Hukuk & Danışmanlık Bürosu

Uçar Hukuk & Danışmanlık Bürosu

14 Mart 2019 tarih ve 30714 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan İthalatta Gözetim Uygulanmasına İlişkin 2015/8 Sayılı Tebliğ’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ ile birlikte, Ticaret Bakanlığı İthalat Genel Müdürlüğü gözetimiyle ithalat işlemleri yapılacak eşyaların listesinde değişiklikler yapılmıştır. İlgili Tebliğe göre 8431.49 G.T.P ile kayıtlı, eşya tanımı “Diğerleri” olan eşyaların kapsamından, 8431.49.20.29.00 GTİP’li ekskavatör paletleri çıkartılmıştır. Söz konusu düzenleme ile birlikte, bu eşyaların ithalatında gözetim belgesinin, gümrük beyannamesinin tescilinde ilgili gümrük idaresince aranması söz konusu olmayacak ve dolayısı ile bu eşyalar gözetimsiz bir şekilde ithal edilebilecektir.

Bu Tebliğ, yayım tarihi olan 14 Mart 2019’da yürürlüğe girecek ve Ticaret Bakanı tarafından yürütülecektir. Tebliğin tam metnine buradan ulaşabilirsiniz.  Bu konuda detaylı bilgi almak için bize buradan ulaşabilirsiniz. Ofisimizin Uluslararası Ticaret ve Gümrük Hukuku hakkındaki çalışmaları hakkında internet sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

Uçar Hukuk & Danışmanlık Bürosu

Yasal Uyarı

“İşbu yazı Uçar Hukuk & Danışmanlık Bürosu tarafından yalnızca bilgi amaçlı hazırlanmış olup, içerisinde yer alan bilgi ve görsel materyaller tarafımızdan önceden alınmış
yazılı bir izin olmaksızın kullanılamaz, çoğaltılamaz, yayımlanamaz, üçüncü bir kişiye iletilemez ve tercümeye konu edilemez. İşbu bilgi notu bir mütalaa veya hukuki görüş
niteliğinde değildir ve yayım tarihinde hazırlanmış olup, devamlı surette güncellenmemesinden kaynaklı avukatlık büromuz sorumluluk almamaktadır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yayınlar

Nafaka Türleri
Avrupa Süper Ligi Kararı
Tahliye Taahhütnamesi Görsel

Sosyal