Kamu-Özel İşbirliği (KÖİ) Projeleri

Yazar

Uçar Hukuk & Danışmanlık Bürosu

Uçar Hukuk & Danışmanlık Bürosu

24 Mayıs 2019

Ülkemizde 1980’li yıllar ve sonrasında kamu projeleri, yap-işlet-devret ve özel sermayeyi dahil eden çeşitli benzer sistemlerle faaliyete geçirilmiştir. Bunu takip eden süreçte ise, kamu projelerinde özel sektörün payı her geçen gün artmıştır. Son haliyle, karayolları, köprü, şehir hastaneleri, havalimanları, enerji santralleri ve benzeri ses getiren projelerde, kamu ile özel sektörün proje bazlı ortaklığını konu alan Kamu-Özel İşbirliği (“KÖİ”) sistemi ağırlık kazanmıştır. Ülkemizde, bugün birçok kamusal niteliğe sahip projenin bu metot ile hayata geçiriliyor olması ise, KÖİ sisteminin önemini ortaya koymaktadır.

Bu kapsamda, Uçar Hukuk & Danışmanlık Bürosu olarak, faaliyet alanlarımızdan biri olan KÖİ projelerine ve bünyesindeki ticari işletmelere hukuki ve idari süreçlerde avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

KÖİ projelerinin iktisadi ve hukuki önemi dikkate alındığında, dağınık yapıda olan ve daimî suretle değişen ilgili mevzuat da göz önüne alınarak, Stj. Av. Erdal ARAT tarafından, KÖİ projeleri ve hukuki altyapısı hakkında detaylı bir ofis-içi sunum gerçekleştirilmiştir. Bu hususta detaylı bilgiyi aşağıda yer alan linkten indirebileceğiniz dosya vasıtasıyla alabilirsiniz.

Sunum materyaline ve Kamu-Özel İşbirliği (KÖİ) Projeleri hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki belge vasıtası ile ulaşabilirsiniz:

Kamu-Özel İşbirliği Projeleri Sunum Materyali

Detaylı bilgi almak için bize buradan ulaşabilirsiniz. Büromuzun İdare ve Vergi Hukuku, İnşaat ve Altyapı Hukuku, ve Sözleşmeler Hukuku alanındaki çalışmaları hakkında detaylı bilgiyi internet sayfamızdan alabilirsiniz.

Uçar Hukuk & Danışmanlık Bürosu

Yasal Uyarı

“İşbu yazı Uçar Hukuk & Danışmanlık Bürosu tarafından yalnızca bilgi amaçlı hazırlanmış olup, içerisinde yer alan bilgi ve görsel materyaller tarafımızdan önceden alınmış
yazılı bir izin olmaksızın kullanılamaz, çoğaltılamaz, yayımlanamaz, üçüncü bir kişiye iletilemez ve tercümeye konu edilemez. İşbu bilgi notu bir mütalaa veya hukuki görüş
niteliğinde değildir ve yayım tarihinde hazırlanmış olup, devamlı surette güncellenmemesinden kaynaklı avukatlık büromuz sorumluluk almamaktadır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yayınlar

Nafaka Türleri
Avrupa Süper Ligi Kararı
Tahliye Taahhütnamesi Görsel

Sosyal