skip to Main Content

Güncel Değişikliklerle Hukuk Uyuşmazlıklarında Zorunlu Arabuluculuk

20 Mart 2019

Uçar Hukuk & Danışmanlık Bürosu olarak, yargılama hukukumuza yeni kazandırılmış olan ticari davalar ve iş uyuşmazlıklarında zorunlu arabuluculuk konusundaki gelişmeleri yakından takip etmekteyiz. 6325 sayılı Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu’na göre, yabancılık unsuru taşıyanlar da dâhil olmak üzere, ancak tarafların üzerinde serbestçe tasarruf edebilecekleri iş veya işlemlerden doğan özel hukuk uyuşmazlıklarının çözümlenmesinde arabuluculuğa gidilebilir. İş ve ticari uyuşmazlıklarda ise, detaylıca anlatılacağı üzere, arabuluculuk dava şartıdır. Avukatlık büromuz bu alanda da derinlikli çalışmalar yürütmektedir. Bu konu hakkında Stj. Av. Erdal ARAT tarafından detaylı bir ofis içi sunum gerçekleştirilmiş olup, bu hususta detaylı bilgiyi aşağıda yer alan linkten indirebileceğiniz dosya vasıtasıyla alabilirsiniz.

 

Sunum materyaline ve Zorunlu Arabuluculuk hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki belge vasıtası ile ulaşabilirsiniz:

Uçar Hukuk & Danışmanlık Bürosu – Stj. Av. Erdal ARAT – Güncel Değişikliklerle Hukuk Uyuşmazlıklarında Zorunlu Arabuluculuk

 

Detaylı bilgi almak için bize buradan ulaşabilirsiniz. Büromuzun İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku ve Şirketler Hukuku alanlarındaki çalışmaları hakkında detaylı bilgiyi internet sayfamızdan alabilirsiniz.

Uçar Hukuk & Danışmanlık Bürosu